A rövidke héten a tavaszi virágok és az írek legnagyobb nemzeti ünnepe védőszentjük, Szent Patrik napja, vagy ahogy ők hívják, egyszerűen csak Paddy's day volt a középpontban.
Ismét sokat beszéltünk a tavaszi virágokról; nárcisz, hóvirág, tőzike, jácint, krókusz, amik közül néhány ki is kelt már a kertünkben. Átismételtük a virág részeit, illetve, hogy mire van szüksége a növényeknek a fejlődéshez.
A Shetland csoportban Peti színes mesét rögtönzött a maci textilkönyv segítségével, és jobb közönségre nem is találhatott volna, mint Míra és Kíra, akik teljes odaadással figyelték mi sül ki a rögtönzött sztoriból (mi is..)
A Falabella csoportban a legkedveltebb téma az állatok, mi sem bizonyította ezt jobban mint Nati rögtönzött „circle-time”ja, melyen a köré telepedett gyerekeknek - Dini, Mila, Előd - a szárazföldre, illetve a tengerbe kellett helyezniük a műanyag állatkákat.
Szent Patrik nap kapcsán – főleg a nagyobbakkal - Írországról beszélgettünk sokat: egy sziget, amit tenger vesz körül, ezért mindig szeles, esős az időjárás. Leleményesen megállapították, hogy a napokban pont ilyen idő van nálunk is (typical Irish weather). Ám ott a sok eső és a mérsékelt éghajlat miatt minden zöld. Kevés az erdő, de rengeteg a zöld mező, legelő, ahol tehenek és birkák legelésznek. Nemzeti színük a zöld, jelképük a háromlevelű lóhere (shamrock). Nézegettünk sok képet is tengerbe omló sziklákról, a zöld mezőkről, a kopár, sziklás hegyekről, a klasszikus, kőből épített kunyhókról (cottage), ahol a pásztorok laktak, és a jellegzetes ír várakról, erődökről.
A konyhában is megpróbáltuk feleleveníteni az ír szokásokat, a Dartmoor csoport ismét megragadta a fakanalat és Ms Kata szakszerű irányítása mellett elkészült két isteni finom ír szóda kenyér (irish soda bread) mely a délutáni szülőkkel közös kézműves foglakozást követően osztatlan sikert aratott. (Figyelem! a receptgyűjtemény hamarosan hozzáférhető lesz a honlapunkon . )
Micheal Fleatly nyomdokaiba ugyan talán nem érünk, de lelkesen próbálgatták a nagyobbak megmozgatni lábaikat a gyors és vidám ír zenére, amit a napokban hallgattunk. Meg is beszéltük az ír népzenére jellemző hangszereket: furulya és hegedű
Mi más lehetett volna a heti mese, mint az írek hiedelmét feldolgozó történet a „leprechaun”-okról, ezekről a kedves, vörös szakállú, zöld kalapos kis manókról, akik a (cipőkészítésért kapott) aranyukat a legenda szerint a szivárvány lábához rejtik el. A pénteki közös kézműves foglalkozás apropóját is az ír hagyományok adták – egy „leprechaun”-t és háromlevelű lóherét készítettünk a szülők részvételével. A Falabella csoport huncut kislányainak a csillogó zöld kis lóhere tetszett a legjobban, amit ébredés után Ms Bea és Ms Andi az arcukra festettek.